• Türkçe
  • English

Fuar Stand Uygulama Hizmeti


Fuar Stand Uygulama Hizmeti

Fuar bölümünün başvuru hizmeti, planlama sürecinden sonra fuar bölümünde yapılan başvuruyu kapsar. Uygulama, teknik resimlerin yanı sıra fuarın teknik şartnamesine göre malzeme seçimi, montaj ve montaj aşamalarını da içermektedir.

Showroom tasarımının markayı doğru temsil etmesi ve ziyaretçi çekmesi, showroom rekabetinde öne çıkması önemlidir. Ancak tasarımın doğru bir şekilde uygulanması da bir o kadar önemlidir. Tasarım fikrinin uygulanması, proje yönetimi süreciyle eş zamanlı olarak çalışır ve bunu disiplinli ve sistematik araştırmalarla yapmak en iyi sonucu sağlar.

En popüler olanları ahşap ve modüler fuar standlarıdır. Bir showroomun etkin bir sergileme sürecinin önemli bir parçası olabilmesi için uygulamanın tüm detaylarına dikkat edilmesi gerekir. Raf uygulamalarında modüler bazalar ve orijinal bazalar tercih edilebilir. Modüler çarşılar, montaj ve demontaj kolaylığı ve montajın kısa sürede gerçekleşmesi ile öne çıkıyor. Modüler rafların bir diğer yönü de maliyet avantajı sağlamasıdır. Unique stantlar ise firmanın kimliği ile ilgili detayları içeren, ahşap ve diğer malzemelerden yapılabilen fuar standlarıdır. Bir ticaret standı uygulamasında kullanılan teknolojiler markaya, sektöre ve fuara göre değişebilir. Bu nedenle tasarım sürecinde olduğu kadar uygulama sürecinde de markalarla yakın çalışmak önemlidir. 

Fuar standı uygulamasında montaj ve demontaj en önemli aşamalardır. Sergilenen ürünlerin fuar standında uygun şekilde depolanması ve taşınmasının ardından kurulum sürecinin profesyonelce ele alınması gerekmektedir. Fuar alanının teknik altyapısına göre montaj uygulaması doğru yönetilmesi gereken bir aşamadır. Başarılı bir montaj için hazırlık sürecinin doğru yönetilmesi, gerekli uygulamaların verilen sürede yapılması ve doğru malzemelerin kullanılması önemlidir. Kaliteli işçilik, hayal edilen tasarımı arzu edilir kılan bir diğer unsurdur. Fuar süresince tüm adımlar takvime göre atılmalıdır. Bu nedenle fuar standı uygulama hizmetinde sürecin disiplinli olması ve anlaşılan zamanda teslim edilmesi gerekmektedir.